Oglądanie Świata

W ramach działalności klubowej prowadzimy cykl spotkań „Oglądanie świata”, które są otwarte i skierowane do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Prezentujemy podczas tych spotkań różne kraje, tradycje, kultury, dzień dzisiejszy, w tym szczególnie życie kobiet danego regionu. Dotąd odbyły się spotkania prezentujące Turcję, Krainę Mormonów w USA, Kazachstan, Ukrainę. Spotkania są niezwykle barwne i dynamiczne, ponieważ prezentacje odbywają się z wykorzystaniem slajdów, atrakcyjnych gadżetów, obrazów, muzyki, a przede wszystkim żywego słowa samych mieszkanek. Spotkania te maja ogromne znaczenie w poznawaniu inności, otwieraniu się na świat i odmienne kultury, zachowaniach wobec cudzoziemców. Spotkania te są znakomita okazja do integrowania z cudzoziemcami, bowiem wytępili w nich studenci z obcych krajów, którzy studiują w naszym uniwersytecie. Uważamy także, że jest to ważna promocja idei i organizacji SI, ponieważ studentki po powrocie do swoich krajów będą  otwarte na idee soroptymizmu. Na dodatkowa atrakcyjność spotkań wpływa organizowane przez naszych gości kulinariów i poczęstunku tradycyjnymi narodowymi potrawami. Na załączonych zdjęciach studentki z Ukrainy i Kazachstanu częstują swoimi przysmakami.

24 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie z podróżniczką Elżbietą Wisławską, która zabrała nas w podróż z Tizano Terzani jednym z najznakomitszych światowych reporterów.

Kazachstan – egzotyczny, tajemniczy, bogaty, różnorodny z wielkimi możliwościami i marzeniami młodych studentów.

Rozśpiewana i radosna Ukraina – dzień dzisiejszy i marzenia o przyszłości w prezentacji młodzieży studenckiej z Ukrainy.

Zdjęcia przedstawiają artystów malarkę i fotografika Grażynę i Michała Galant którzy wielokrotnie przebywali w stanie Utah w USA – krainie Mormonów